Журнали з музичного мистецтва та освіти в наукометричній базі SCOPUS: нетнографічний аналіз
DOI:
https://doi.org/10.31392/iscs.2019.15.088Ключові слова:
нетнографічний аналіз, наукометрична база Scopus, видання з музичного мистецтва та освіти, тематика дослідженьАнотація
Метою дослідження є проведення нетнографічного аналізу сайтів закордонних наукових журналів з музичного мистецтва та освіти, що входять до наукометричної бази Scopus, зробити класифікацію журналів за тематикою та виокремити видання з високими індексами цитування. Методологія дослідження ґрунтується на використанні нетнографічного аналізу як одного із специфічних методів онлайн- досліджень, характерних для сучасної соціології, культурології, етнографії. Наукова новизна полягає у застосування нетнографії для аналізу сайтів наукових журналів з музичного мистецтва, виокремленні основних тематичних груп видань названої галузі, індексованих у Scopus.
Висновки. Нетнографічний аналіз дозволив виділити 5 груп: міждисциплінарні журнали, які досліджують музичне мистецтво в контексті естетики, культурології, філософії музики; журнали з музикознавства (проблеми історії, теорії музики, аналізу музичних творів, поліфонії, теорії жанрів, музичної стилістики тощо); видання, які висвітлюють окремі музичні напрями або періоди історії музики; журнали, присвячені застосуванню сучасних комп’ютерних (цифрових) технологій в музиці; видання з питань музичної освіти (навчання музики, розвиток музичних здібностей, виконавських умінь та ін.). Нетнографічний аналіз дозволив виділити найбільш цитовані журнали кожної групи. Сайти наукових видань було розглянуто не лише з боку проблематики, було визначено рік заснування журналу, країну, організацію-видавця, кількість збірників на рік, а також вивчено показники цитування, які зазвичай використовуються для оцінки публікацій в журналах гуманітарних галузей бази даних Scopus: Індекс цитування SJR та Імпакт фактор SNIP. Авторами спростовано думку певної частини вітчизняної наукової спільноти щодо відсутності видань з музичного мистецтва та освіти в наукометричній базі даних Scopus.
Посилання
Kozinetz, V. R. Netnography: Doing Ethnographic Research Online. London, UK: Sage Publications Ltd., 2010. https://www.amazon.com/Net-nography-Doing-Ethnographic-Research-Online/dp/1848606451.
Bykov, V. & Leshchenko, М. Digital humanistic pedagogy of open education. Teoriia і praktyka upravlinnia sotsialnymy systemamy, 4 (2016): 1 la 130. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tipuss_2016_4_13.
Zhuravleva, E. Ju. To the typology of Internet research methods. Voprosy filosofii, 5 (2013): 84-93. https://www.researchgate.net/publication/264673423.
Kolomiets, A. & Gromov, Y. Netnographic Analysis of Pedagogical Investigations Subject Spectrum of Periodical Journals Which are Indexed in Scopus Scientometric Database. Informatsiini tekhnolohii і zasoby navchannia, 59 (2017): 179-188. https://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/view /1666.
Potapov, P. G. Problems of modern methodology: methods of Internet research. In Vysshee obrazovanie v Rossii і Belarusi v kontekste Bolonskogo processa, 308-311. Homel : HHTU ym. P. O. Sukhoho, 2016. https://elib.gstu.by/bitstream/handle/220612/14549.
On Amendments to the Decree of the Cabinet of Ministers of Ukraine dated December 30, 2015. # 1187. Postanova Kabinetu Ministriv Ukrainy vid 10.05.2018. Me347. http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/347-2018-%D0%BF.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).