Проективна методика "Дитинство" для дослідження емоційного стану дітей-переселенців із зони АТО
DOI:
https://doi.org/10.31392/2307-4515/2018-12.5Анотація
Стаття присвячена презентації та теоретичному обгрунтуванню авторської проективної методики Ю. Святенко "Дитинство", яка довела свою ефективність в психологічній роботі з дітьми-переселенцями із зони АТО. Розкрита діагностико-корекційна сутність, представлена процедура застосування розробленої методики. Стаття містить перелік орієнтовних аспектів (тем) з життя дитини, які підлягають діагностиці за допомогою методики, а також кольорові фото стимульного матеріалу.Посилання
Bellak. L.. L. Abt i G. Ollport. 2000. Proyektivnaya psikhologiya Moskva. 528 s.
Burlachuk. L. F. 1997. Vvedeniye v proyektivnuyu psikhologiyu Kiyev: Nika-Tsentr. 128 s.
Konyukhov. N. I. 1992. Prikladnyye aspekty sovremennoy psikhologii: terminy. zakony. kontseptsii. metody Spravochnoye izdaniye. Moskva. 182 s.
Leybin. V. 2010. Slovar-spravochnik po psikhoanalizu Moskva: ACT. 1219 s.
Sokolova. E. T. 1978. K teoreticheskomu obosnovaniyu proyektivnogo metoda issledovaniya lichnosti. Bessoznatelnoye. Priroda. Funktsii. Metody issledovaniya Tbilisi. t. 3:611-622.
Stepanov, O. M. 2006. Psykholohichna entsyklopediia Kyiv: Akademvydav, 424 s.
Sotsialno-pedahohichna ta psykholohichna dopomoha simiam z ditmy v period viiskovoho konfliktu: navchalno-metodychnyi posibnyk. 2015. Kyiv: Ahentstvo “Ukraina”, 176 s.
Sviatenko, Yu. О. 2017. Projective technique “Childhood”: Psychological diagnostics of intrapersonal experiences of a child. Naukovyi visnyk Khersonskoho derzhavnoho universytetu Seriia «Psykholohichni nauky», vypusk 4. Kharkiv, T. 2:106-111.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).