Сучасна інженерно-педагогічна освіта: інтегровано розвивальний підхід
DOI:
https://doi.org/10.31392/2307-4515/2017-10-11.7Анотація
У статті висвітлено проблему міждисплінарного дослідження інженерної та педагогічної освіти, необхідності розроблення методологічних основ для підвищення нетрадиційного професійного розвитку студентів інженерно-педагогічних спеціальностей під час їхньої професійної підготовки у педагогічному університеті. У зв’язку з цим досліджено сучасний інтегровано розвивальний підхід для впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес вищих навчальних закладів інженерно-педагогічного спрямування. Акцентовано увагу на: введенні поняття "інтегровано розвивальний підхід", "міждисциплінарна методика інтегровано розвивального навчання", "інтегровано розвивальне навчання"; чинниках, що забезпечують вдосконалення підготовки майбутніх фахівців з урахуванням принципів, методів і прийомів, що спонукають до творчості, розвитку особистісних якостей, використання інноваційних педагогічних технологій, пов’язаних із винахідництвом, раціоналізацією.
У статті приділено увагу компетентностям, що можуть бути сформовані у студентів педагогічного університету завдяки впровадженню у професійну підготовку взаємопов’язаних специфічних принципів інженерно-педагогічної культури-інженерного та педагогічного мислення, здатності викладати і виконувати роботу на рівні сучасних досягнень техніки і технології, ефективно застосовувати теоретичні знання для розв’язання практичних завдань.
Посилання
Vaintraub, M. A. (2010) Suchasni tekhnolohii formuvannia yakisnoi pidhotovky maibutnikh fakhivtsiv. Humanit. visnyk DVNZ "Pereslav-Khmelnytskyi derzhavnyi pedahohichnyi universytet im. Hryhoriia Skovorody". 2010. Vyp. 19. с. 24-29.
Report 2008-125. Forecasting skill needs: a review of national and European practices. Commissioned by the Norwegian Ministry of Education and Research (Kunnskapdepartementet) [Elektronnyi resurs]. Rezhym dostupu: http://www.trainingvillage.gr/skillsnet — Zahol. z ekranu.
Study visits programme for education and vocational training specialists 2010/11 [Elektronnyi resurs]. Rezhym dostupu: http://www.training village.gr/skillsnet (under "Forecasting" section). — Zahol. z ekranu.
Vocational education and training — key to the future. Lisbon-Copenhagen-Maastricht: mobilising for 2010[Elektronnyi resurs]. Rezhym dostupu: http://www.trainingvillage.gr/skillsnet (under "Forecasting" section) — Zahol. z ekranu.
Vaintraub, M. A. (2009) Intehrovane rozvyvalne navchannia u profesiinii shkoli: monohrafiia Kyiv. 2009. 179 с.
Vaintraub, M. A. (2010) Metodychni pidkhody do systematyzatsii politekhnichnykh znan. Imidzh suchasnoho pedahoha. 2010. с. 74-76.
Vaintraub, M. A. (2008) Vidchutnyky kontrolno-vymiriuvalnykh system : monohrafiia / Kyiv. 2008. 240 с.
Klochko, M. M. (2007) Otsinka stanu tekhnolohichnoho protsesu vyhotovlennia detalei dynamichno nastroiuvanykh pryladiv : dys. ... kand. tekhn. nauk : 05.11.14 . К. 2007. 177 с.
Vaintraub, M. A. (2013) Teoriia i praktyka profesiinoi pidhotovky maibutnikh kvalifikovanykh robitnykiv z obrobky metalu. vyd. 2-he, dopovn. К. 2013. 328 с.
Gindikin, S.G. (2001) Rasskazyi o fizikah i matematikah. 3-E izd., rassh. - Moskva. 2001. 465 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).